هنگام خرید کابین دوش به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

انواع کابین دوش کدامند؟

اگر تا امروز نمی‌توانستید انواع کابین دوش را تفکیک کنید باید بگوییم سه مدل اصلی کابین‌ها عبارت اند از ساده، سونا جگوزی و دوردوشی حمام.

هر کدام از این مدل‌های برای انجام کاری کاربرد دارند و خرید اشتباه آن‌ها ممکن است باعث شود بعدها از کابین دوش خود ناراضی باشید.

کابین‌های دوش ساده معمولا مستطیلی شکل ساخته می‌شوند و بیشتر یک اتاق ساده است که زیر آن یک زیر دوشی یا وان قرار گرفته است. این نوع از کابین‌ها دوش دستی، سقفی، روشنایی و تهویه هوا دارند و بیشتر برای محدود کردن فضای دوش مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دوردوشی‌ های سونا جکوزی مجهزترین و در عین حال گرانترین انواع این محصول هستند که معمولا ماساژور کمر و پا دارند و بیشتر به سونای خشک مجهز شده‌اند. سیستم‌های صوتی باکیفیت و ریموت کنترل از دیگر امکانات این مدل از دوش‌های کابین است.

دور دوشی‌های حمام معمولا سقف ندارند و برای محدود کردن فضا بکار برده نمی‌شوند بیشتر نقشی شبیه پارتیشن دارند که برای جداسازی فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دور دوشی معمولا در خانه‌ها کاربرد زیادی ندارند و بیشتر برای فضاهای اشتراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایای استفاده از کابین دوش چیست؟

سرویس بهداشتی و فضای حمام به وسیله کابین دوش خیلی لوکس و امروزی می‌شود و در عین حال با محدود کردن اطراف دوش مانع از خیس شدن باقی فضای حمام شما می‌شود. برخی از کابین‌ها مجهز به جکوزی و امکانات مختلفی هستند که باعث می‌شود به راحتی بتوانید از حمام خود لذت ببرید و با ریلکس کردن هنگام دوش گرفتن حال و هوای خود را تغییر دهید و انرژی مثبت بگیرید.

در خانه‌های کوچک، آرایشگاه‌ها و استخرها می‌توان با نصب کابین‌های دوش ضمن حفظ حریم شخصی افراد از فضای موجود استفاده بهتری کرد و هرکجا که نیاز باشد یک دوش کاربردی با طراحی زیبا نصب کرد.

 

چه عواملی روی انتخاب کابین دوش حمام تاثیر می‌گذارد؟

اولین عامل مهمی که روی انتخاب شما تاثیر گذار است فضایی است که قصد دارید در آن کابین دوش را نصب کنید، آیا یک حمام کوچک دارید یا قصد دارید کابین را داخل یک استخر یا دفترکار نصب کنید. اندازه فضا هم در تصمیم‌گیری شما نقش حیاتی دارد، هر چه فضا بزرگتر باشد امکان اینکه شما بتوانید کابین بزرگتری را انتخاب کنید افزایش پیدا می‌کند.

بعد از آن انتظاراتی که از کابین خود دارید هم در تصمیم‌گیری و انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود، آیا به دنبال سونا و جکوزی خانگی هستید، برخی از کابین‌ها این امکانات را در اختیار شما می‌گذارند.

یک کابین ساده و معمولی می‌خواهید که فضای دوش را محدود کند و مانع خروج آب و بخار آن در فضای حمام و خانه شود. شاید هم هدف شما از نصب کابین ایجاد یک حریم خصوصی داخل خانه‌ کوچکی است که حمام و دستشویی مشترک دارد.

همه این عوامل روی انتخاب شما و حتی نوع محفظه و شیشه کابین دوشی که می‌خرید تاثیر مستقیم دارد

دیوارها و موقعیت قرار گرفتن دوش در کنار آن‌ها هم مهم است، اگر قصد دارید کابین را وسط یک دیوار نصب کنید نوع کابین با زمانی که کابین دوش را گوشه دیوار و در محل اتصال آن‌ها نصب می‌کنید بسیار متفاوت است. کابین‌های D  شکل برای بین دیوارها انتخاب بهتری هستند و کابین‌های سه گوش در کناره‌های دیوار بهتر قرار می‌گیرند.

 

انواع شیشه‌های کابین دوش کدامند و کدامیک برای شما مناسب‌تر است؟

جنس شیشه‌ها هم بسیار مهم است، در حال حاضر شیشه‌های مختلفی برای کابین دوش طراحی و ساخته شده است. کیفیت شیشه‌ها در طول عمر کابین تاثیر بسیاری دارد بنابراین حتما باید در انتخاب آن دقت کنید. در فضاهایی که حریم خصوصی برای آن اهمیت زیادی دارد می‌توانید از شیشه مات یا طرح‌دار استفاده کنید یا اگر دوست دارید داخل فضای کابین دیده شود شیشه شفاف انتخاب مناسبی است.

شیشه‌هایی با ضخامت 8 تا 10 میلیمتر به راحتی تمیز می‌شوند و استحمام مناسبی هم دارند، اما بسته به نظر شما و کارشناسان نصب ضخامت شیشه می‌تواند متفاوت باشد. هرچه ضخامت شیشه افزایش پیدا کند هزینه خرید آن هم افزایش پیدا می‌کند به همین دلیل گاهی برای صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توانید شیشه‌هایی با ضخامت کمتر را انتخاب کنید، اگر به خوبی از آن‌ها نگهداری کنید به راحتی خراب نمی‌شوند.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت کابین دوش چه چیزهایی است؟

عوامل مختلفی روی قیمت کابین دوش شما تاثیر می‌گذارد، نوع دوشی که انتخاب می‌کنید یکی از مواردی است که روی قیمت تمام شده تاثیر مستقیم می‌گذارد در کنار آن برند کابین و کشور سازنده هم از عوامل مهم تاثیرگذار روی قیمت نهایی محصول است.

هر چه اندازه کابین بزرگ‌تر باشد هزینه خرید و نصب آن هم افزایش پیدا می‌کند، نوع و جنس قالب کابین هم در کیفیت و قیمت آن تاثیرگذار است.

در نهایت رنگ فرم کابین هم از موارد تاثیر گذار روی قیمت است، اگر این عوامل را به خوبی بشناسید و تاثیر آن روی کیفیت نهایی محصول را بررسی کنید می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید و چیزی را بخرید که با قیمت کمتر بیشتر نیاز شما را برطرف می‌کند.